INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

MayDay 2012 - Německá halovka roku

V pondělí jsem s přáteli vyrazila směr německý Dortmund. V multifunkčních halách Westfalenhallen se zde totiž tento poslední dubnový den konal už jednadvacátý ročník legendární halové párty - MayDay! Letošní rok se akce pyšnila sloganem - Made in Germany.

Počasí na cestu nám vyšlo úplně nádherný, nová navigace nás na Dortmund navedla zčásti po úplně nové trase a tak cesta uběhla velice rychle. Do cíle jsme plánovaně dojeli kolem devatenácté hodiny. Samotná párty měla v tu dobu již první hodinku své brány otevřené, my ale ještě nevynechali tradiční občerstvení u auta a po hodince warm upu jsme konečně vyrazili na dlouho očekávaný večer. Párty jsme zahájili tradiční prohlídkou všech stageí a i letos se pořadatelé rozhodli, že loni zrozenou Twenty Young Dome stage, ponechají i letos. A to bylo jedině dobře. Pokud jste chtěli poslouchat hitovky z devadesátých let, tak tato remember stage k tomu byla přímo stvořená. Jedna klasika střídala klasiku další - samozřejmě ty taneční. MayDay také nabízí spousty stánků jak s oficiálním merchandisingem, tak je tu i široký výběr různých hardcore shopů, nechyběl stánek Sunshine live, PvD shop a také jste se zdarma mohli nechat vyfotit v koutku 1Live webradia. Westfalenhallen disponuje v chodbách arény šatnami, a tak s uložením našich věcí včetně nakoupených hadýrků nebyl žádný problém. Teď už jen zbývalo nakoupit žetony (ty ve Westfalenhallen jsou tradičně papírové) a nabrali jsme směr do hlavní Arény.

Zde publikum svým trancem rozehříval ATB a od Andrého jsme postřehli například příjemnou „Be Your Sound“ od Cosmic Gate, dále pak jeho „Let You Go“ v remixu, a také hymnu první české TranceFusion. Po něm nastoupil live projekt Motor z New Yorku, ale to už jsme rychle odběhli na Twenty Young Dome poslechnout si nějaké ty klasiky v podání sunshine live DJ Teamu, který byl tvořen sestavou Charles McThorn, Eric SSL & DJ Falk. Neskutečně náš potěšilo, když jsme zaslechli hlas zpěvačky Tania Evans z projektu Culture Beat a jejich megapecku „Mr. Vain“. Po chvíli jsme se ale odebrali zpátky do hlavní arény, nechtěli jsme si totiž nechat ujít set rotterdamského sympaťáka Ferryho Corstena. Hned na úvod spustil jednu ze svých novinek „Live Forever“ s hlasem zpěvačky Aruny, nemohla chybět „Check It Out“ a vrcholem pro nás byla samozřejmě „Brute“ v "Armin van Buuren´s Illegal Drum Editu". V závěru jsme si ještě vychutnali Ferryho podání „Adagio For Strings“ a set večera byl na světě.

Po Ferryho hraní jsme i nadále zůstali v hlavní hale a následovala tradiční přehlídka hymen v podání Members of Mayday live. Trochu jsme doufali, že letos zazní „Great“, to se nakonec nestalo, ale třeba poslech „Sonic Empire“ společně se „Save The Robots“ nám naše očekávání plně vynahradilo. Vrátili jsme se několik let zpátky a tuto dvacetiminutovou live show jsme si naprosto skvěle užili. Dále jsme si museli poslechnout alespoň začátek setu jednoho ze zakladatelů MayDay Westbama. Na rozjezd nehrál vůbec špatně, bavilo nás to. Po chvíli jsme se ale rozhodli, že se přesuneme do Empire haly na techno legendu Carla Coxe. Carla jsme stihli ještě na 35 minut a následující Chris Liebing svým typickým stylem předvedl také kvalitní výkon. Museli bychom se ale roztrhat, abychom si poslechli vše, co nás na letošní MayDay lákalo. Na chvíli jsme se zastavili u Twenty Young Dome, kde svou retro smršť předváděl Mark´Oh. Jo, tady byly stále ruce nad hlavami. No nic, zpátky na hlavní scénu, za berlínským Paul van Dykem. Paul odehrál set ve stylu svého Evolution alba a mile nás překvapil. Set nebyl jen o tranceu, byl plný progressive trance a house soundu a vůbec to u Paula nezní špatně. Pro mě do nedávna stagnující zvuk Vanditu tak nabírá nový rozměr. Paul tentokrát nastoupil až v 03:45 hodin a hraní skvěle přizpůsobil právě tomuto času. Byla to jízda od úplného začátku až do konce. Spokojeni s jeho představením jsme se rozhodli pro velkou hudební změnu a přesunuli se tak do Factory haly, kde jsme zastihli akorát právě hrajícího Partyraisera.

Jeho hardcore styl je lahůdka pro fanoušky tohoto směru a poprvé v životě jsem viděla DJe, pro kterého není problém scratchovat například i bradou. Po něm nastoupil Tieum, ale ještě naposledy jsme si odskočili na Twenty Young Dome a dali jsme přednost remember setu Kai Tracida. V závěru skvělé letošní MayDay jsme si tak poslechli ještě nějaké ty klasiky a bylo nádherný slyšet fantastickou „Café Del Mar“ od Energy 52. Tímto jsme „Made in Germany“ zakončili a pro letošek jsme se rozloučili s mainstage arénou, symbolicky jsme zamávali obřímu logu MayDay a vydali se tak na 850 km dlouhou cestu domů.

To co jsme letos chtěli slyšet se nám podařilo, ale přeci jen nám unikla taková jména jako Dabruck & Klein, Marcus Schössow, Rotterdam Terror Corps, Outblast, Endymion a Tomcraft. Westfalenhallen letos navštívilo na 25.000 návštěvníků a jsme rádi, že jsme mohli být u toho. MayDay i letos ukázala, kdo je opravdovou matkou všech rave parties. Díky skvělé organizaci pořádající I-Motion se každoročně jedná o jednu z nejlepších halových akcí vůbec.

Foto: Langy, Małgorzata Hikawczuk

Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.