INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Alan Morris


SKUTEČNÉ JMÉNO: Artur Morkel
NÁRODNOST: německá
OFICIÁLNÍ STRÁNKY: Alan Morris Facebook
STYL: Trance
diskografie

Německá trancová scéna není jen Talla 2XLC, Alex M.O.R.P.H. nebo Paul Van Dyk. Je tu také mladší generace trancerů, jejichž jména možná nejsou tak často skloňována, zato jejich muzika je slyšet čím dál častěji. Jedním takovým je i Alan Morris, polovina tvůrčí dvojice Ferrin & Morris a zakladatel a šéf labelu Transistic Records.

Tak jako u mnohých dalších, hudební vzdělání rodáka z Dortmundu začalo v šesti letech hrou na piano. A protože se brzy projevil jeho talent úspěchy na různých soutěžích, přidaly se k tomu housle, viola a varhany. Kolem roku 2001 se začal věnovat produkci, tvořit vlastní styl a realizovat své nápady. Jeho muzika je zpravidla nápaditě melodická, originální, pozitivně laděná a nechybí jí taneční náboj.
Na kontě má releasy u mnoha velkých i menších labelů jako Armada, Future Sound Of Egypt, Protocol, Enhanced, Tytanium, High Contrast, Always Alive, How Trance Works, Afterglow, Digital Society, Tool, Fenology, Touchstone a pochopitelně i Transistic Records.
Během své kariéry tvořil pod několika dalšími pseudonymy a v diskografii tak má třeba hands-upový kousek My Heart Is Beating coby Samuraj, remix Explode 3 Shauna Bakera pod všeříkajícím aliasem Hans In Ze Air nebo hard trancový remix pro Ampire – Speedlimit pod nickem Sangreal.V roce 2004 potkal Joshe Ferrina. Nejen díky stejnému hudebnímu vkusu se z nich stali dobří přátelé, kteří si vyměňovali tvůrčí nápady. Oba již měli nějaké zkušenosti a bylo jen otázkou času, kdy začnou komponovat společně. Hned jejich první release Atlanta v roce 2008 si vysloužil podporu Armina Van Buurena. Ve stejném roce založili label Transistic, kde dodnes vydávají většinu jejich produkce. Prvním releasem byl Morrisův sólový Pegasus.
Kromě Ferrina Alan opakovaně usedl do studia i se Sequentiou nebo Trance Arts. Z progresivních záležitostí, které také umí na jedničku, vzpomeňme na spolupráci se Shepperdem a Sue McLaren I Die. V poslední době jej stále častěji vídáme sólo, jen letos si připsal šest releasů (z toho dva u FSOE a další je na cestě) a několik remixů. Jeho jméno je momentálně v kurzu, a tak v blízké době můžeme očekávat další.
Ať už ve dvojici nebo sólo, dostává se Morrisově muzice důležité podpory předních světových DJs. Pravidelně se objevuje v playlistech Buurena, Corstena, Paul Van Dyka, Aly & Fila, Seana Tyase, Solarstona, Callaghana a mnoha dalších. Sám má coby DJ má několik zářezů na Ibize, účinkování na slavné Nature One, Legendary Festival a pozvánku přijal i na oslavy FSOE.Kromě vlastní hudební produkce je aktivní i v dalších oblastech. V roce 2010 vydal první samplové cd Vengeance Trance Sensation Vol. 1 na dobře známém Vengeance Sound. Následovala série Vengeance Ultimate Fills a další balíky zvuků a samplů jako třeba Trance Anthems Vol. 2 z loňského roku, ze kterých těží množství producentů po celém světě.

Ovlivněte oblíbenost tohoto umělce
Vaše hodnocení tohoto DJe (čím více bodů tím lepší):
Aktuální průměr hodnocení je 9.5 bodů.
Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.