INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Náhled klipu Sultan + Shepard feat. Nadia Ali & IRO - Almost Home
19.11.2017
Náhled klipu Andrew Rayel feat. Emma Hewitt - My Reflection
12.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Alex Sonata


SKUTEČNÉ JMÉNO:Alex Sonata
NÁRODNOST: Edinburgh, Skotsko
OFICIÁLNÍ STRÁNKY: Alex Sonata Facebook
STYL: Progressive Trance

Hudební uskupení Garuda na sklonku loňského roku získalo pod svá bedra další tvář a tím je Alex Sonata. Může být aktuální big-room sound konečně dobrý?

Alex je producentem již od roku 2011. Tenkrát z rodného Edinburghu přispěchal s debutem Silex, se kterým se představil na tenkrát už big-roomovém labelu Groovebox Recordings. Přišel s hutnými basy, které ale nabízeli originální nápady a melodie, které ihned nesežere ve změti ještě hutnějších basových linek. Coby DJ již nějaký ten pátek ve skotské metropoli fungoval a tak moc dobře věděl, co na tamní posluchače funguje a čím zaručeně nezklame.

Zajímavý skok přichází v roce 2012, kdy přechází na italské vydavatelství MODA Top. Na tomto nic neříkajícím vydavatelství totiž vydal skladby jako Charged nebo Kansai, kde kladl důraz právě na melodii. No a právě Kansai si všiml i Gareth Emery, který od té doby jeho produkci začal hrát ve svých setech.
To, že s produkcí ve vydavatelstvích šetřil, je holý fakt. Nicméně v následujícím roce se na scéně objevil první vokálový kousek, s názvem Alive, ve kterém se vyzpívala kanadská tvářička Quilla (spolupracovala například i s Heatbeat). Trice Recordings tenkrát byl vzorovým příkladem big-roomové produkce a tak bylo jasné, jakým směrem jeho produkce bude inklinovat. No a jelikož se toto vydavatelství v následujícím roce spojilo s Armada Music, jeho cesta do světové špičky nabrala na obrátkách.

Obrátky přichází v momentě, kdy se na Garuda Music v roce 2014 objevuje 83. release, který se jmenuje Hybrid a má ho na svědomí právě Alex Sonata. V tu chvíli se totiž jeho produkce vyvinula a stal se s ní doslovný hybrid big-room soundu a libivých tónů, které jsou pro hudebníky z uskupení Garuda naprosto typické. V tu chvíli o jeho muzice mluvili již taková jména jako Armin van Buuren, Paul van Dyk nebo W&W, kteří se vysloveně pro Hybrid absolutně nadchli. Po jeho poslechu se nějak není ani čemu divit.
Gareth Emery se této tváře rovnou ujal a požádal ho o remix k jeho skladbě Beautiful Rage, kterou umístil na své album. Následoval výrazný remix pro skladbu Same Stars, kterou si složila sama Christina Novelli. Jeho verze byla vržena do internetového světa youtubu a během tří týdnů se dočkala na 30 tisíc shlédnutí, což pro něj byl nevídaný úspěch.

Rok 2015 pak stvrdil skladbou Phoenix, kde se oficiálně dalo mluvit o další součástí Garuda Music. a vypadá to, že ani v nadcházejících letech to nebude jinak. Alex totiž rozjel tour spolu s Garethem a na jeho vydavatelství se chystají další, i vokálové, skladby, které dokáží zaujmout nápadem a hlavně kvalitním technickým zpracováním, které dokazuje, že i kombinace big-room produkce spolu s trancem a prvky houseu dokáže být dobrá. Ostatně není prvním, kdo se o tuto kombinaci pokusil. Nicméně aktuálně je nejvíce sledovaným na scéně.

DISKOGRAFIE
Odkaz na producentovu diskografii


Ovlivněte oblíbenost tohoto umělce
Vaše hodnocení tohoto DJe (čím více bodů tím lepší):
Tohoto umělce zatím nikdo nehodnotil.
Translator

Nejbližší akce
pixel
Pátek 29.12.
Mindcircus
Kristy Jay, Sheala, Zagio, Bone
Eleven Club, Brno

Kompletní přehled akcí
RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel
Nocturnal
@ DI.fm Trance Spustit v online přehrávači 21:00 - 23:00
Matt Darey


Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.