Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Trancefusion: The Power Of Elements - 19.4.2014

tf2014poe_213.jpg

Vloženo 24.04.2014
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Above & Beyond feat. Zoë Johnston - We\'re All We Need
21.10.2014
Náhled klipu Markus Schulz & Klauss Goulart feat. Paul Aiden - Fireworks
21.10.2014
Náhled klipu Andy Duguid & Jaren - Battlecry
10.10.2014
Náhled klipu Pharrell Williams (feat. Daft Punk) - Gust of Wind
07.10.2014
Náhled klipu Fabio XB feat. Adina Butar - Stay
06.10.2014
Více...
ClipZone TV [new]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Bryan Kearney 9.47
Indecent Noise 9.47
Simon Patterson 9.29
Darren Porter 9.29
Ahmed Romel 9.14
Armin van Buuren 9.1
Arctic Moon 9.07
Sebastian Brandt 9.04
Giuseppe Ottaviani 9
James Dymond 9
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Cosmic Gate - Wake Your Mind

Po vydání remixového retroalba na přelomu loňského roku nastala krátká odmlka, jež napovídala, že pánové Claus Terhoeven a Stefan Bossems tráví většinu času ve studiu nad pátým albem. To vychází právě v těchto dnech a již dříve o něm Nic říkal: “Wake Your Mind je naše společné zvolání do vesmíru EDM. Chceme, aby toto album otřáslo s dosavadními představami lidí o naší hudbě…” “A odstřelilo přetrvávající zastaralá chybná pojetí na kusy!” dodává Bossi. Vyjma několika málo pokusů jsem naštěstí žádné výrazné změny v soundu desky Wake Your Mind nezaznamenal a zhluboka si oddechl.

Otevírá ji první z několika zajímavých kolaborací jménem Sometimes They Come Back For More s Arnejem, ve které se snoubí to nejlepší z obou hvězd. Záhadné melodické téma, ze kterého se nečekaně vyklube vybrnkávačka v tom správném kosmickém rytmu. Druhým trackem je už dobře známá Be Your Sound, další výtečná spolupráce s Emmou Hewitt, která prostě nemohla dopadnout špatně a jíž mistrných služeb využili Cosmici hned dvakrát.Zatímco ona je s klubovou muzikou spojena víc než dobře, Američan Cary Brothers, který propůjčil hlas k písni Wake Your Mind, je doma spíše na rockové scéně. I když slyšet už jsme ho mohli třeba ve spojení s Tiëstem. Wake Your Mind je průměrný song postavený na osvědčeném scénáři, jež se velmi snadno a dobře poslouchá. Po něm jako rána z čistého nebe padá burácivé The Theme, jež se stále ještě objevuje v playlistech všech možných DJs a které se navzdory původním rozpakům ujalo víc než dobře. Spoluautory All Aroun You jsou Myon & Shane 54 spolu s Arunou Abrams, která též s Němci netvořila prvně. Maďarští maestři zde zvukově převažují, Cosmic Gate jako by jen dotvořili basovku a pár zvukových komponentů. Tímto skladbu v žádném případě neshazuji, naopak. Všechno dokonale ladí s hlasem Američanky.Vokály se na albu nešetřilo, okamžitě přichází další silně emotivní kousek Never Apart v podání Alany Aldea z Austrálie. Odpočinkový, zamyšlený, hodně mi připomíná některé práce Andyho Diguida. Po krátkém vydechnutí mě německá dvojka znovu nutí k pohybu. Záhy však tuhnu, páč track Over The Rainbow s J´Something z JAR je inspirovaný houseovou mafií, až mráz běhá po zádech.K tanci není ani track číslo osm, experimentální minimalistický počin s Andrew Bayerem Nothing Ever Lasts. Na rozdíl od svého předchůdce se alespoň dá poslouchat. Vymačkat se z této kolaborace ale dalo mnohem víc. Po nepříliš záživném středu desku chuť zaručeně spraví druhý song s Emmou Hewitt. Jasně, jedná se o dvojče Be Your Sound, ale co naplat, když to tak skvěle funguje. Možná, že Calm Down disponuje malinko větší silou.Následuje klubový trhák z loňského roku jménem Barra a zdaleka ne poslední zpívanka Drifting Away. Tahle skladba má dvě velká plus. Jednak znovu skvěle zvolený vokál, který patří Cathy Burton a který sedí jako p---l na hrnec a druhak nenápadný retro nádech. Naopak JES Brieden nepředvedla na temném songu Flying Blind žádný excelentní výkon. Balancuje na hranici komerčnosti a působí dojmem, že všichni zúčastnění vykrádají sami sebe.Tvrdší a překvapivě tranceový se zdá býti track Perfect Stranger. Vše se slibně vyvíjí do chvíle, kdy přijde na řadu zvrzaná troucidová brnkačka, jež dosavadní potenciál a vše ostatní odvane rovnou do odpadkového koše. Poslední skladbou je usmiřující baladička s Alanou Aldea Beautiful Destruction, jež je, odmyslite-li si příšernou vrzající basovku, příkladným zakončením osmasedmdesátiminutového kosmického díla.


Cosmic Gate - Wake Your Mind
01. Cosmic Gate & Arnej - Sometimes They Come Back For More
02. Cosmic Gate & Emma Hewitt - Be Your Sound
03. Cosmic Gate & Cary Brothers - Wake Your Mind
04. Cosmic Gate - The Theme
05. Comic Gate, Myon & Shane 54 and Aruna - All Around You
06. Cosmic Gate & Alana Aldea - Never Apart
07. Cosmic Gate & J'Something - Over The Rainbow
08. Cosmic Gate & Andrew Bayer - Nothing Ever Lasts
09. Cosmic Gate & Emma Hewitt - Calm Down
10. Cosmic Gate - Barra
11. Cosmic Gate & Cathy Burton - Drifting Away
12. Cosmic Gate & JES - Flying Blind
13. Cosmic Gate - Perfect Stranger
14. Cosmic Gate & Alana Aldea - Beautiful Destruction

RESUMÉ: Album se oproti původním obavám podařilo, i když nezastírám zklamání z určitých jeho pasáží a jsem toho názoru, že některé věci si mohli Nic & Bossi odpustit. Na druhou stranu si říkám, proč zrovna oni by se jim měli vyhýbat. Cosmic Gate uzráli vysokých kvalit, které slibují další nezapomenutelné klubové zážitky a možná už je opravdu na čase ne zapomenout, ale přestat srovnávat jejich předešlé hard-tranceové období s tím současným.

Celkové hodnocení: 7,5/10
Datum vydání: 24/10/11

Black Hole Recordings (BHCD85)

Nejlepší skladby alba:
Be Your Sound, Calm Down - Nemohu si pomoci, obě skladby mě dostávají na kolena. Emma Hewitt byla snad pro klubovou muziku zrozena a novodobý Cosmic Gate sound byl zrozen pro Emmu Hewitt.
Sometimes They Come Back For More - Vynikající atmosférická spolupráce, která vymačkala z obou interpretů tu nejlepší šťávu.

Nejhorší skladby alba:
Over The Rainbow - Jak jsem řekl, odpudivá připomínka existence houseové mafie.
Nothing Ever Lasts - Spojení s možná dobrým úmyslem, které však mohlo dopadnout mnohem zajímavěji.


nemá avatar T3R (neregistrovaný)
30.10.2011 19:18:23

Cosmici už s Arunou spolupracovali - na tracku Under Your Spell. mrknutí
nemá avatar T3R (neregistrovaný)
30.10.2011 19:19:15

Aha, omlouvám se, blbě jsem to přečetl, viděl jsem tam "tvořila" místo "netvořila" s úsměvem Dobrá recenze! výtlem
Translator

Nejbližší akce
pixel
Pátek 24.10.
Transmission Seven Sins: Pre-Party
Darren Porter, Menno de Jong, Thomas Coastline, Driftmoon a další
Mecca, Praha

Sobota 25.10.
Transmission: Seven Sins
Solarstone, John O'Callaghan, Giuseppe Ottaviani, Photographer, Bryan Kearney, Alex M.O.R.P.H., Rank 1, Markus Schulz, Thomas Coastline
O2 Arena, Praha

Kompletní přehled akcí

Transmission: Seven Sins


RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel

Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2015 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.