Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Transmission: The Creation - 21.11.2015

tm_2015_creation_240.jpg

Vloženo 28.11.2015
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu The Chemical Brothers - Wide Open ft. Beck
09.02.2016
Náhled klipu Robert Burian & Mairee & Yanco - They don\'t know
07.02.2016
Náhled klipu Tristan D & Garry Heaney - Nostradamus
04.02.2016
Náhled klipu Saad Ayub & Jennifer Rene - Move On
08.02.2016
Náhled klipu Timecop1983 - My First Crush (feat. Trevor Something)
31.01.2016
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.5
Bryan Kearney 9.47
Simon Patterson 9.35
Darren Porter 9.29
Ahmed Romel 9.14
Armin van Buuren 9.1
Arctic Moon 9.07
James Dymond 9.06
Giuseppe Ottaviani 9.05
Sneijder 9
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Cosmic Gate - Wake Your Mind

Po vydání remixového retroalba na přelomu loňského roku nastala krátká odmlka, jež napovídala, že pánové Claus Terhoeven a Stefan Bossems tráví většinu času ve studiu nad pátým albem. To vychází právě v těchto dnech a již dříve o něm Nic říkal: “Wake Your Mind je naše společné zvolání do vesmíru EDM. Chceme, aby toto album otřáslo s dosavadními představami lidí o naší hudbě…” “A odstřelilo přetrvávající zastaralá chybná pojetí na kusy!” dodává Bossi. Vyjma několika málo pokusů jsem naštěstí žádné výrazné změny v soundu desky Wake Your Mind nezaznamenal a zhluboka si oddechl.

Otevírá ji první z několika zajímavých kolaborací jménem Sometimes They Come Back For More s Arnejem, ve které se snoubí to nejlepší z obou hvězd. Záhadné melodické téma, ze kterého se nečekaně vyklube vybrnkávačka v tom správném kosmickém rytmu. Druhým trackem je už dobře známá Be Your Sound, další výtečná spolupráce s Emmou Hewitt, která prostě nemohla dopadnout špatně a jíž mistrných služeb využili Cosmici hned dvakrát.Zatímco ona je s klubovou muzikou spojena víc než dobře, Američan Cary Brothers, který propůjčil hlas k písni Wake Your Mind, je doma spíše na rockové scéně. I když slyšet už jsme ho mohli třeba ve spojení s Tiëstem. Wake Your Mind je průměrný song postavený na osvědčeném scénáři, jež se velmi snadno a dobře poslouchá. Po něm jako rána z čistého nebe padá burácivé The Theme, jež se stále ještě objevuje v playlistech všech možných DJs a které se navzdory původním rozpakům ujalo víc než dobře. Spoluautory All Aroun You jsou Myon & Shane 54 spolu s Arunou Abrams, která též s Němci netvořila prvně. Maďarští maestři zde zvukově převažují, Cosmic Gate jako by jen dotvořili basovku a pár zvukových komponentů. Tímto skladbu v žádném případě neshazuji, naopak. Všechno dokonale ladí s hlasem Američanky.Vokály se na albu nešetřilo, okamžitě přichází další silně emotivní kousek Never Apart v podání Alany Aldea z Austrálie. Odpočinkový, zamyšlený, hodně mi připomíná některé práce Andyho Diguida. Po krátkém vydechnutí mě německá dvojka znovu nutí k pohybu. Záhy však tuhnu, páč track Over The Rainbow s J´Something z JAR je inspirovaný houseovou mafií, až mráz běhá po zádech.K tanci není ani track číslo osm, experimentální minimalistický počin s Andrew Bayerem Nothing Ever Lasts. Na rozdíl od svého předchůdce se alespoň dá poslouchat. Vymačkat se z této kolaborace ale dalo mnohem víc. Po nepříliš záživném středu desku chuť zaručeně spraví druhý song s Emmou Hewitt. Jasně, jedná se o dvojče Be Your Sound, ale co naplat, když to tak skvěle funguje. Možná, že Calm Down disponuje malinko větší silou.Následuje klubový trhák z loňského roku jménem Barra a zdaleka ne poslední zpívanka Drifting Away. Tahle skladba má dvě velká plus. Jednak znovu skvěle zvolený vokál, který patří Cathy Burton a který sedí jako p---l na hrnec a druhak nenápadný retro nádech. Naopak JES Brieden nepředvedla na temném songu Flying Blind žádný excelentní výkon. Balancuje na hranici komerčnosti a působí dojmem, že všichni zúčastnění vykrádají sami sebe.Tvrdší a překvapivě tranceový se zdá býti track Perfect Stranger. Vše se slibně vyvíjí do chvíle, kdy přijde na řadu zvrzaná troucidová brnkačka, jež dosavadní potenciál a vše ostatní odvane rovnou do odpadkového koše. Poslední skladbou je usmiřující baladička s Alanou Aldea Beautiful Destruction, jež je, odmyslite-li si příšernou vrzající basovku, příkladným zakončením osmasedmdesátiminutového kosmického díla.


Cosmic Gate - Wake Your Mind
01. Cosmic Gate & Arnej - Sometimes They Come Back For More
02. Cosmic Gate & Emma Hewitt - Be Your Sound
03. Cosmic Gate & Cary Brothers - Wake Your Mind
04. Cosmic Gate - The Theme
05. Comic Gate, Myon & Shane 54 and Aruna - All Around You
06. Cosmic Gate & Alana Aldea - Never Apart
07. Cosmic Gate & J'Something - Over The Rainbow
08. Cosmic Gate & Andrew Bayer - Nothing Ever Lasts
09. Cosmic Gate & Emma Hewitt - Calm Down
10. Cosmic Gate - Barra
11. Cosmic Gate & Cathy Burton - Drifting Away
12. Cosmic Gate & JES - Flying Blind
13. Cosmic Gate - Perfect Stranger
14. Cosmic Gate & Alana Aldea - Beautiful Destruction

RESUMÉ: Album se oproti původním obavám podařilo, i když nezastírám zklamání z určitých jeho pasáží a jsem toho názoru, že některé věci si mohli Nic & Bossi odpustit. Na druhou stranu si říkám, proč zrovna oni by se jim měli vyhýbat. Cosmic Gate uzráli vysokých kvalit, které slibují další nezapomenutelné klubové zážitky a možná už je opravdu na čase ne zapomenout, ale přestat srovnávat jejich předešlé hard-tranceové období s tím současným.

Celkové hodnocení: 7,5/10
Datum vydání: 24/10/11

Black Hole Recordings (BHCD85)

Nejlepší skladby alba:
Be Your Sound, Calm Down - Nemohu si pomoci, obě skladby mě dostávají na kolena. Emma Hewitt byla snad pro klubovou muziku zrozena a novodobý Cosmic Gate sound byl zrozen pro Emmu Hewitt.
Sometimes They Come Back For More - Vynikající atmosférická spolupráce, která vymačkala z obou interpretů tu nejlepší šťávu.

Nejhorší skladby alba:
Over The Rainbow - Jak jsem řekl, odpudivá připomínka existence houseové mafie.
Nothing Ever Lasts - Spojení s možná dobrým úmyslem, které však mohlo dopadnout mnohem zajímavěji.


nemá avatar T3R (neregistrovaný)
30.10.2011 19:18:23

Cosmici už s Arunou spolupracovali - na tracku Under Your Spell. mrknutí
nemá avatar T3R (neregistrovaný)
30.10.2011 19:19:15

Aha, omlouvám se, blbě jsem to přečetl, viděl jsem tam "tvořila" místo "netvořila" s úsměvem Dobrá recenze! výtlem
Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 13.2.
Allen Watts
Allen Watts, BluEye, Thomas Verden b2b LukeUp, Trancer
Granatina, Praha

Kompletní přehled akcí

Allen Watts @ The Club Granatina


RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel

Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2015 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.