INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Darren Porter


SKUTEČNÉ JMÉNO: Darren Porter
NÁRODNOST: Seaham, Velká Británie
OFICIÁLNÍ STRÁNKY: darrenportermusic.co.uk
STYL: uplifting trance

Darren Porter už nějakou chvíli patří mezi britskou tranceovou elitu, ačkoli momentálně přebývá v Německu, a jeho sláva stálé nabývá. Mnozí jeho zkušenější kolegové ho řadí mezi nejtalentovanější producenty současnosti. Pro mě osobně jej objevil Sean Tyas, jeho hudební cesta však byla mnohem delší. Než se pustil do elektronické muziky, bez hlubších teoretických znalostí experimentoval s klávesami, kytarou a klavírem. Projevil se však jako schopný samouk a začal skládat pro krátké nezávislé filmy, trailery a videohry. K taneční muzice ho to ale táhlo od chvíle, kdy si pořídil první kazetu od Sash!e. Hodiny strávené poslechem dance music ho přivedly k rozhodnutí studovat hudební technologii a uspokojit tak touhu po vlastní produkci. S tou začal v roce 2003 a od té doby neúnavně pracoval na zdokonalování svého zvuku a stylu, který se v průběhu dlouhých deseti let vyvinul do energického euforického tranceu, jak jej slyšíme dnes. Aby přivedl svou hudbu k životu a uvolnil každičký kousek energie v ní ukrytý, musel se kromě toho také naučit umění DJingu.
Dlouho nebyl sám se sebou spokojený, ale pak přišla šance v podobě soutěže “Dave Pearce bedroom producer“. K uším pořadatele se jeho Termination dostala jen pár hodin před živým vysíláním, přesto uspěl, zvítězil a jeho první release, jenž záhy podpořil Tom Colontonio nebo Vicky Devine, podepsal Oceanstate Recordings.

Během několika posledních let si Darren vybudoval slušnou reputaci zprvu zejména zásluhou kvalitních a zpravidla vysoce energických remixů. Účastnil se mnoha remixových soutěží včetně té k hymně Trance Energy 2010. Nejúspěšnější byl v případě contestu k Tyasově Lift a nebylo náhodou, že se posléze stal jeho téměř dvorním remixérem. Porterova Daytona v roce 2011 navíc získala titul Track of the Week v Seanově pořadu Tytanium Sessions a stejnojmenný label podpořil i jeho další kus jménem Springs Scent, na kterém spolupracoval Sy Gardner. Ten už se hrál i na pětistém ASOTu.
Největší pozornost na sebe ale strhl v loňském roce. Nejprve Culture, potom Foundry a nakonec Tesla Effect s krajanem Westonem, která opanovala downloadovací žebříček na Beatportu. Jeho produkci veřejně podpořil sám Armin Van Buuren a aby toho nebylo málo, kromě jiných vystřihl Tyasovi (pro změnu) další báječný remix, tentokrát pro cukernatou The World. Letos okouzlil spoluprácí s Ferry Taylem a aktuálně se jako jediný skutečný trance drží v top 10 žánrové hitparády Beatportu s peckou Spellbound, kterou do svého setu v Kuala Lumpur zařadil i Armin. Není se čemu divit, Darren nejen, že je v kurzu, ale jeho muzika je čím dál lepší. Téměř filmový breakdown a taneční náboj Spellbound musí dostat i úplné tranceové poleno. Vřele doporučuji také neskutečný rework klasiky Angel od Ralpha Fridge.


DISKOGRAFIE

Ovlivněte oblíbenost tohoto umělce
Vaše hodnocení tohoto DJe (čím více bodů tím lepší):
Aktuální průměr hodnocení je 9.38 bodů.
Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.