INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Náhled klipu Sultan + Shepard feat. Nadia Ali & IRO - Almost Home
19.11.2017
Náhled klipu Andrew Rayel feat. Emma Hewitt - My Reflection
12.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Ferry Tayle

SKUTEČNÉ JMÉNO: Ludovic Meyer
NÁRODNOST: Francouzská
OFICIÁLNÍ STRÁNKY: www.myspace.com/dashberlin
STYL: uplifting trance


Francouzský dýdža a producent Ferry Tayle se narodil v roce 1982. Jeho první zkušenost s paní hudbou měla jazzový charakter, od sedmi let totiž hrál na saxofon. Zájem o elektronickou hudbu u něj vyvolal Jean Michele Jarre. Po čtrnácti letech strávených jazzovou hrou se rozhodl přesedlat na elektroniku a dobře udělal. V roce 1999 nakoupil základní vybavení a o rok později už vesele roztáčel desky v největším východofrancouzském klubu Le Colysée. Během jednoho roku měl to štěstí zahrát si po boku Cosmic Gate, Darude, U96 nebo již tehdy populárního Davida Guetty.
Ludovic potkával mnoho lidí, z některých se stali přátelé - Nicolas „Cosmic Dreams“ (DJ a zakladatel francouzské asociace taneční muziky Elektro-Shock), TonKs nebo Stephan & Vincent, se kterými založil svůj první projekt Blackmoon Traxx. Po několika nepříliš úspěšných pracích dostal Blackmoon Traxx do širšího povědomí veřejnosti remix Ohm Boys – Thinking of You, což byl jeden z vedlejšáků Alexe M.O.R.P.H.a, který vyšel u britského labelu Red Silver Recordings.

V létě 2004 měli Ferry Tayle a TonKs na jednom francouzském trance eventu tu čest sdílet mixák s Rank 1 a Alexem M.O.R.P.H.em. Po této zkušenosti se Ferry rozhodl zkombinovat TonKsům sound s Blackmoon Traxx, z čehož koncem roku vzešel nový projek Everest. V prosinci, když pátrali po vhodné vokalistce, našli jistou Vanessu Hodor ze sousední Belgie, která si říkala Tashita. S ní nahráli a vydali první ofiko Everest release, který jistě znáte a který veřejně podpořil Alex M.O.R.P.H., Orée. Skladba se rychle uchytila, dostala podporu předních světových DJs a dokonce byla zařazena na oficiální výběr Sensation White 2005 (tehdy ještě byla o tranceu). V Dubnu 2006 pak vyšla i na prestižním britském labelu Monster Tunes.

Ještě v roce 2005 se Ferry seznámil s Davidem Emoninem, frankoamerickým kolegou, který působil na rádiu ETN.FM a o pár měsíců později se připojil k DJskému teamu rádia. Jeho show Universal Language začala nabírat posluchače po celém světě. V srpnu 2005 odehrála formace Everest první živé vystoupení v Lyonu. Spolu s nimi vystoupili Signum, Niklas Harding, Menno de Jong, Rank 1, Misja Helsloot, Sonicvibe & Nu-NRG.

Rok 2006 byl ve Ferryho hudební kariéře velmi důležitý. Na jeho začátku se totiž dal dohromady s Laurentem Véronnezem (Airwave), který mu navrhl, aby se stal jeho spoluproducentem známého projektu Cape Town. Už v březnu se zrodil Proglifter, což znamenalo velký návrat na scénu. Nejen proto, že track hráli Armin Van Buuren, Above & Beyond, DJ Shah, Pedro del Mar, Manuel le Saux a další, se stal jednou z top skladeb roku 2006. Téhož roku také spolu s TonKem vydal Vol De Nuit, což jen potvrdilo jeho muzikantské kvality.

V roce 2007 vydalo Vol De Nuit vydavatelství Camouflage s porcí excelentních remixů, které pecku vrátili do oběhu. Ferry Tayle pokračoval ve spolupráci s Véronnezem a společně vytvořili materiál pro první album Cape Town, které se jmenovalo Aviateur a vyšlo v únoru 2008. Deska obsahovala briliantní tranceové skladby a to jak nové, tak i ty starší v nových kabátech. Druhý dlouhohrající počin si Ferry připsal na konci roku s Carnet De Vol. Opět skvělý tranceový zážitek s tracky napříč tranceový spektrem, na kterém se podíleli i Manuel le Saux, Airwave nebo Stephan R, o kterém jsem psal v úvodu.

Ludovicova produkce je stále na vysoké úrovni a proto ji můžete slyšet v pořadech Tiësta, Armina, Ferryho, Above & Beyond (v TATW odehrál v srpnu guestmix) a dalších. Stačí si připomenou jeho letošní spolupráci se Static Blue jménem L´Acrobat, kterou navíc ještě remixoval Andy Blueman a která byla v pořadu Trance Around The World ověnčena titulem Web Vote Winner a bodovala také v Corstenově červencové Countdown Chart.


DISKOGRAFIE:

Vol de Nuit (feat. TonKs) (2006)
Duo (feat. Stephan R) (2008)
Carnet de Vol (album 2008)
Revanche (Luminosity Anthem) (2008)
L´Acrobat (feat. Static Blue) (2009)


Ovlivněte oblíbenost tohoto umělce
Vaše hodnocení tohoto DJe (čím více bodů tím lepší):
Aktuální průměr hodnocení je 9.3 bodů.
Translator

Nejbližší akce
pixel
Pátek 29.12.
Mindcircus
Kristy Jay, Sheala, Zagio, Bone
Eleven Club, Brno

Kompletní přehled akcí
RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel
Nocturnal
@ DI.fm Trance Spustit v online přehrávači 21:00 - 23:00
Matt Darey


Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.