Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Trancefusion: The Legends

tf2014_legends_160.jpg

Vloženo 17.11.2014
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Calvin Harris - Slow Acid
28.03.2015
Náhled klipu New World Punx - Memories
25.03.2015
Náhled klipu Kygo - Stole The Show feat. Parson James
23.03.2015
Náhled klipu Qulinez feat. Belle Humble - Body Dancing
16.03.2015
Náhled klipu Armin van Buuren presents Rising Star feat. Betsie Larkin - Safe Inside You
16.03.2015
Více...
ClipZone TV [new]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.5
Bryan Kearney 9.47
Simon Patterson 9.32
Darren Porter 9.29
Ahmed Romel 9.14
Armin van Buuren 9.11
Arctic Moon 9.07
James Dymond 9.06
Giuseppe Ottaviani 9.05
Sneijder 9
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Glenn Morrison


SKUTEČNÉ JMÉNO: Glenn Morrison
NÁRODNOST: Kanada
OFICIÁLNÍ STRÁNKY: www.glennmorrison.com
STYL: melodic progressive
Všestranný, talentovaný, soustředěný a ambiciózní pětadvacetiletý Glenn Morrison je archetyp moderního DJe a producenta. Začalo to jako obyčejně ještě v mládí s hrou na piano, kdy se dokonce účastnil kanadské národní soutěže. Když časem přičichl tanečnímu parketu, těžce potom kombinoval způsobilý svět fugy, sonát a klubového sound systemu. „Když mi bylo čtrnáct, navštívil jsem školní houseparty a tam byl kdosi se dvěma gramci a mixákem a hrál techno. Bylo to pro mě něco nového, čerstvého. Underground. Bylo to něco, co jsem nikdy předtím neslyšel a zamiloval si to ve všech formách.“ Objevil klasické mixy od DJs jakými jsou Sasha nebo John Digweed na Global Underground sériích, do světa techna ho zavedl Adam Bayer, uletěl na Oakenfoldových Goa mixes a začal nakupovat desky. "Začal jsem DJingem během vinylového období. Nakoupil jsem mnoho desek. Cvičil jsem v domě mých rodičů, trvalo mi to pár měsíců a pohltilo celý můj život," vzpomíná. Brzy začal Morrison s přáteli pořádat vlastní house party. DJs v obýváku, dívky kolem bazénu...

Jeho láska k taneční muzice byla podporována v Toronto’s Release Records, obchodě a vydavatelství, ve kterém začal v sedmnácti pracovat a kde si zároveň rozvíjel narůstající zájem o obchodní stránku průmyslu a prvně úspěšně nakoukl do oblasti Artists and repertoire. Všechno to nakonec vedlo k založení prvního vlastního labelu Morrison Records v roce 2005, který má dnes již kolem stovky releasů a který je kromě oblasti dance music důležitým hráčem i co se týče soundtracků k videohrám a filmům. Nintendo, EA Sports, Activision, Rockstar, Sony, Universal, Mercedez Benz, Armani Exchange a Hugo Boss, to je jen několik z firem, které těžily z výrazně osobního přístupu, který Glenn ke všem svým projektům má.
„Věděl jsem přesně, co chci dělat,“ říká Glenn. Proto když začali chodit první nabídky, bral je jednu podruhé, i když byla ze zapadákova v Brazílii, Číně nebo Východní Evropě, i když spal u promotérů na podlaze. „Byla to skvělá zkušenost. Tohle vás nikdo nemůže naučit.“ Zlom nastal v roce 2007 s vydáním pecky Contact, na které spolupracoval s krajanem Deadmau5em. Emocionální a přitom striktně minimální trance protkaný delikátními melodiemi nenechal na dance chartech kámen na kameni a mimo jiné byla vybrána na kompilaci In Search Of Sunrise. V podobném duchu ji plně následovala skladba No Sudden Moves. Glenn vybudoval v Torontu vlastní studio, ze kterého vzešla třeba hypnotická skladba Green Valley nebo sladce emotivní vokálový kousek Mine and Yours.Mezitím vystudoval Morrison práva na univerzitě v Torontu a nyní pokračuje v postgraduálním studiu na Harvardu. Rád by plně využil jeho obchodní prozíravosti a stal se jedním z hlavních hráčů na světové taneční scéně. Zatím dosáhl prvního místa v prodejním žebříčku Beatportu, remixoval Pet Shop Boys, Queen (Bohemian Rhapsody), B52, Craiga Armstronga nebo Bernarda Sumnera z New Order, vydával u EMI, Azuli, Positiva, Armada, Hope a Great Stuff a pochvalná slova na jeho adresu zněla nejednou z úst předních DJs jakými jsou Sasha, Tiesto, Armin Van Buuren, Justice, Nick Warren, John Digweed, Laurent Garnier či Sven Vath. Jeho produkce figuruje na sedmi stovkách kompilací a to je jen kousek toho, co se tomuto workoholikovi povedlo za poměrně krátkou dobu. Stejně jako je všestranným producentem, je také všestranným DJem. Jeho žánrový záběr od vrzajícího elektra po svěží éterický progresive mu získal nespočet fanoušků. V jedné minutě na vás valí nemilosrdný minimal, v té další omývá barvitými vokály a emocemi. Zahrál si už ve více než třiceti zemích a na těch nejprovařenějších místech a akcích planety od LA přes Rio, Tokyo nebo Londýn. Tři roky byl residentem v Amnesii na Ibize a zdá se, že jeho horskou dráhu nemůže nic zastavit.

„Rád u lidí vyvolávám emoce a hraji si s nimi,“ vysvětluje Kanaďan. Morrisna je těžké zaškatulkovat a to je jedna z věcí, které ho činí zajímavým. "Chci zbourat hranici mezi undergroundem a komerčním soundem. Nikdy jsem se také nechtěl zaseknout v jednom stylu. Při hraní jsem šťastný, když jsou šťastní ostatní. Je to má práce nechat si lidi užívat života.“ Ve snaze najít hlubší, různorodé a působivé zvuky, je třeba dobře se rozhlédnout a kanadský producent je přesně to, co hledáte. „Nemám život. Veškerý čas trávím skládáním nebo hraním hudby,“ vypovídá Glenn Morrison.
Jedním z jeho dalších projektů je sestavení živé kapely a nahrání alba. To, jak slibuje, bude mnohem víc než klubová deska, mnohem víc než elektronická hudba. Lákavou ochutnávkou je skladba Love Lost, která vznikla po rozchodu s dlouholetou přítelkyní. Jde o vynikající čistě klavírní kousek, který zní jako téma z noblesní, romantické filmové scény. Klamně jednoduchý, bez bicích a žádného elektronického podfuku. Love Lost je pohled na tvůrčí ambice, které ještě nebyly realizovány. "Snažím se uvést myšlenky v realitu. Asi ne vždy se to podaří,ale když už to budu dělat, budu to dělat pořádně."Zřejmě nejucelenější diskografii najdete na oficiálním webu.

Ovlivněte oblíbenost tohoto umělce
Vaše hodnocení tohoto DJe (čím více bodů tím lepší):
Aktuální průměr hodnocení je 8.33 bodů.
Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 4.4.
Trancefusion: Time To Say Goodbye
Kyau & Albert B2B Stoneface & Terminal, Sean Tyas B2B Menno de Jong, Richard Durand B2B Omnia, Beat Service B2B Mark Sixma, více TBA
Forum, Karlín

Kompletní přehled akcí
RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel

Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2015 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.