INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Kyau & Albert – Matching Stories

Kyau & Albert – Matching Stories

Datum vydání: 21. 07. 2017
Label: Euphonic
Zařazení: progressive / trance
Celkové hodnocení: 8/10


Ralph Kyau a Steven Albert se v hudebním průmyslu pohybují od raných devadesátých let. Ve společném projektu za sebou mají úspěšné dvě dekády, během kterých rozjeli vlastní label i radio show, několikrát se umístili v populární anketě DJMagu, objeli celý svět a byli hosty slavných festivalů, jakými jsou Tomorrowland, Electric Daisy Carnival, Dreamstate, ASOT nebo Nature One. V diskografii mají padesátku singlů a čtyři studiová alba. To je slušná statistika, kterou posiluje fakt, že páté už se veze.
Jmenuje se Matching Stories a německé duo se v něm pokusilo zachytit onu krásnou podstatu toho, co dělá elektronickou taneční muziku tak silnou. To je totiž ta pravá terapie pro srdce a duši. Album je hodně emocionálně laděné, slibuje ztělesnění všech slabostí a radostí toho, co znamená být člověkem.

Poslech snad nemůže začít jinak než s Memory Line v nové, o něco lepší verzi a s docela lákavým intrem. Mile mě překvapilo, jak pěkně to od začátku šlape a hlavně, jaký krásný pocit dokonalého spojení novodobého soundu se starými KvA (ne, to není překlep) prvky mám. Stejně chytlavý jako melodie je i nezaměnitelný Stevenův hlasový projev, který je až na drobné výjimky průvodcem celého alba. Je tomu tak i v případě druhého tracku Mein Herz, na kterém ovšem zpívá německy, což tu úplně mému uchu nelahodí a nezachrání to ani jednoduchým refrénem. Místo výrazných melodií pulsují výrazné basy. Co mě ale baví, jsou ryze elektronické prvky. Nakonec stačí pár poslechů a už se docela chytám.
Po piankovém intru začíná vrzat další z releasů u Anjuny – About The Sun, opět v upraveném outfitu. Ani v něm mě ale song neuchvátil, melodie jsou pořád o ničem, celkově nuda. Kola se opět roztáčí a slibně začíná spolupráce s australskou všeumělkyní Adajou Black, jež celkem naléhavě předkládá Love Letter from the Future. Téma je tedy jasné, provedení přinejmenším zajímavé. Věřím, že spoustu fandů chytne za srdce, potenciál na to má. Osobně to tipuju na další singl. Já si opět více než zpěv oblíbil melodie, zejména ty vybrnkávané ve stylu Seven Cities.Chybět samozřejmě nesmí ani zatím jediný letošní singl Trace – pohodový, i když lehce melancholický proglifting s dotekem léta. S novinkou Bring You Back se vracíme nohama pevně na zem. Je v ní cosi návykového. Potkáváme nenápadný kytarový riff, tajuplné tóny a dalšího hosta, kterým je americká vokalistka Jeza. Její projev se mi zamlouvá mnohem více, je poutavější. Zasloužila by jen podpořit ještě hlubší atmosférou. Náladová, ale jinak další solidní taneční záležitost s chytlavou ústřední melodií, i když ten prazvláštní break (věřím, že přesně takhle to pánové zamýšleli) trochu kazí celkový dojem. Přesto jde o jednu z mých nejoblíbenějších stop.
Po krátké mezihře znovu zaznívá němčina a tentokrát mi vůbec nevadí. Spüren je stoprocentní nevázaný lovesong, podmalovaný něžnými smyčci a lámaným beatem. Příjemné zpestření, správný albový track. Zpomalujeme a i další track je lehce experimentální. Chages ve spolupráci s Hello Machines, kteří loni pro K&A remixovali Spící lvy, se ve svém houpavém rytmu a s neobvyklou zvukovou paletou pohybuje směrem k housu. Neurazí, ale ani nenadchne. Ještě hlouběji zašli Ralph a Steven se skladbou What You're About To Burn. Možná chtěli napodobit starou německou školu, ale na můj vkus to až příliš bručí a vrže. Jediné, co snesu, jsou syrové synthy. Pro takové, jako jsem já, je tu alespoň opakující se text.
Zato následující beaty mě probouzejí, to už je jinčí kafe, říkám si. Že by si v Löbau všimli, že osmdesátkový sound je stále více in? Okamžitě si podupávám a vokálové háčky mě navnazují. Záhy ale zase rychle vychládám, dostavuje se hravá, leč nezáživná v různých variacích se dokola opakující primitivní vybrnkávačka. DeLorean si mě tedy získal jedině intrem a outrem, po kterém míříme do džungle. Sleeping Lions reprezentující novodobý styl ve spolupráci s Anjunabeats je plná pohody, poutavých vokálů a i po více než roce vzbuzuje dobrou náladu. Její velkou zbraní je break, který dokáže strhnout dav.Se skladbou Gamla Stan přichází vzpomínka na Megashiru. Ze spolupráce s italským producentem a australskou zpěvačkou si odnáším dojem v podobě výborné basová práce, povzbuzující zvonkohry a efektních vokálů. Blížíme se do finále, naposledy zvýšíme bpm a zamíříme pro mě tím správným směrem. Wanderlust už totiž zase mohu označit za trancovou práci, jíž vévodí emotivní a lehounce povznášející melodické linky a vzhledem k tématu jsou na místě i ruchy a hlasy na pozadí. Moc příjemný poslech. Na rozloučenou naposled zazpívá Steven do rozvážného rytmu downtempové Meteorite. A je to jako by nám zpíval na dobrou noc, zatímco my se očima touláme po noční obloze.

Musím se přiznat, že do poslechu Matching Stories jsem šel poněkud skeptický, ale výsledek mě mile překvapil. Kromě již osvědčených singlů obsahuje dostatek materiálu pro ty budoucí, ale co je nejdůležitější, ukazuje, že pánové jsou stále při síle a doručili přesně to, co si od nich jejich fandové mohli přát. Staří, noví i budoucí. Nečekal jsem, že to ještě někdy řeknu, ale ti dva stále ještě vědí, čím oslovit. Album je dobře poskládané a zvukově často velmi zajímavé ucelené dílo, ve kterém jsou skladby, jež dokáží zaujmout při poslechu v soukromí, ale i účinné festivalové tracky. Střídají se nálady, stejně jako výše bpm, prolínají se žánry, ale co zůstává, je charakteristický Kyau & Albert rukopis.


Kyau & Albert – Matching Stories
01 Memory Lane (2017 album version)
02 Mein Herz
03 About the Sun (2017 album version)
04 Love Letter from the Future [ft. Adaja Black]
05 Trace
06 Bring You Back [ft. Jeza]
07 Spüren
08 Changes [with Hello Machines]
09 What You're About To Burn
10 DeLorean
11 Sleeping Lions [ft. In Gray]
12 Gamla Stan [with Francesco Sambero ft. Madeleine Wood]
13 Wanderlust
14 Meteorite

Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.