INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Náhled klipu Sultan + Shepard feat. Nadia Ali & IRO - Almost Home
19.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Masoud - Jsem první a jediný Íránský dance producent současnosti

1. Nejdříve nám řekni prosím něco o tobě, o tvé muzice.
- Jsem producent a DJ íránského původu. Začal jsem s muzikou už od mala, kdy jsem spolupracoval s jednou místní popovou kapelou. Ale to bylo v době, kdy jsem byl teenager. Časem jsem ale přišel na to, kam mě vítr zavane, a to prosím můj hudební vkus není přesně to, co vytvářím. Jsem ohromný fanoušek Vangelise, Jean Michele Jarreho nebo Pink Floidů, i přesto, že produkuji progressive a vocal trance.

2. Je elektronická muzika důležitá pro hudební scénu v Iránu současnosti? Můžeš napsat i nějaké konkrétní projekty.
- Perská pop muzika má největší procento posluchačů u nás. Můžeš v ní najít plno elektronických náznaků, ale nelze to nazývat dancem, protože tento styl je naprosto jiný. Ať už v hlasech nebo samotných efektech. Například v současné době skládám muziku pro pár íránských zpěváků. Někteří žijí právě zde v Íránu, a někteří žijí v cizině. Ti z ciziny pak vydávají jejich muziku v Los Angeles, kde je velký počet právě těchto posluchačů.


3. Který hudební styl Iránci preferují a co si o tranceu myslíš ty?
- no…tohle je skutečně těžká otázka. Základnou je určitě pop a klasická perská tradiční muzika. Trance tu rozhodně není styl, který by posluchače zajímal, přestože Íránští producenti používají do svých skladeb plno tranceových zvuků a efektů a nakonec z toho vznikne pop, ne čistý trance nebo house. Vždyť to sami musíte znát. Lidé poslouchají hlavně komerční muziku, která se hraje v televizích, rádiích a tak dále. V tomhle případě je R´n´B a Hip Hop nejoblíbenější styl, když nepočítám místní muziku. Třeba to nemáme žádné obchody s CD nebo vinyly, žádné koncerty, akce světových muzikantů. Tím pádem je jediná možnost, jak se k takové muzice dostat, právě pomocí internetu a hudebními stanicemi na satelitech a tam se kvalitní muziky člověk moc nedobere.

4. Jsi důležitý pro elektronickou scénu právě v Iránu?
- chtěl bych posluchače nasměrovat právě na vlnu tranceu, progressivu a houseu, ale jak se říká, Řím také nebyl postaven za jeden den. Chce to čas. Je tu problém hlavně v tom, že nemáme žádné kluby nebo bary. Je pro mě složité, aby se vydařilo. Každopádně snažím se najít posluchače, které právě elektronická muzika bude zajímat. Od Íránců se víceméně nedá moc co očekávat. Už jenom proto, že já jsem první a jediný Íránský dance producent současnosti, který prodává svojí muziku na mezinárodním trhu. Řekl bych ale, že u nás je plno producentů, kteří v budoucnu budou ještě hodně zajímaví. Uvidíme, jak se to všecko vyvine.

5. Jako tvůj první release si stvořil track s Josie…jak jste se vůbec seznámili?
- kontaktoval jsem manažera Jaren a tomu se opravdu hodně líbila holá skladba. Pár dnů na to Jaren napsala text a řekla Josie, která to všecko nazpívala. Vokály vznikly v studiu Matta Cerfa. Byla čest dělat první tranceovou skladbu právě s takovýmto týmem. Jsem na to do dnes hrdý! Za tu skladbu jsem rád, protože se stala velice úspěšnou. Krom toho si jí oblíbilo plno velkých jmen a samozřejmě posluchačů tranceu. Mám z ní radost :)

6. Píšeš na svém myspace, že by měl k tvojí poslední vokálové skladbě vyjít ještě nějaký ten remix, konkrétně tedy mluvím o remix od Amuraie. Můžeš nám říct kdy vyjde a jestli bude ještě nějaký remixed release?
- jojo, Manvel k tomu také udělal remix. Flashover Recordings začali prezentovat remixy právě od Jorna, který byl podpořen Arminem van Buurenem "A State Of Trance 428 a Manvelova verze se zase dostala do show Ferryho Corstena "Countdown 127". Krom toho se mix od dua Tritonal objevil v "A State Of Trance 420" a originál zase v "Countdown 112". Ale kdy konkrétně ty dva remixy vyjdou ještě bohužel nevím. Líbí se mi ale, že všecky ty remixy jsou od originálu naprosto rozdílné. Líbí se mi to, protože si dokáže mojí skladbu užít plno posluchačů tranceu, preferující konkrétní styl.
7. Co pro nás máš připravené do budoucna? Budeš pokračovat ve vokálových skladbách?
- mám hotovou skladbu "Don't Be Afraid", kde jsem stvořil vokály a měla by vyjít na Vintage Records, což je vlastně sub label Monster Tunes. Tato skladba by měla vyjít pod projektem Masoud Fuladi. Nyní se pracuje na remixech, které budou od projektů Genix a Static Blue. Právě teď pracuji na další skladbě, která bude opět pod projektem Masoud a na které spolupracuji s jedním umělcem z Los Angeles…Laurie Mannette. Zní to jako Leave It All Behind. Především díky tomu, že texty opět napsala Jaren, vokály jsou natáčeny opět ve studiu Matta Cerfa a skladba bude stylově hodně progressivní a podobná.

8. Který styl muziky máš vůbec rád?
- právě teď taneční muziku tolik neposlouchám. Mám rád country, pop, dance a rock. Něco co si poslechnu rád, zpříjemní mi to náladu a dokážu si u toho odpočinout !

9. A nakonec nám prosím napiš tvojí současnou pětku a nemusí to být jen trance :-)

Toto je topka nejlepších skladeb, které jsem kdy slyšel:
1 - Vangelis - To The Unknown Man
2 - Pink Floyd - Comfortably Numb
3 - Jean Michel Jarre - Magnetic Fielde
4 - Vangelis - Conquest Of Paradise
5 - The Beatles - All My Loving

A zde ta taneční část:
1 - The Doppler Effect - beauty Hides On The Deep (The Blizzard Intro Mix)
2 - Ferdy & Matt Van Wyk - Miami 8 06 (Original Mix)
3 - Medina - You and I (Deadmau5 Remix)
4 - Masoud feat. Josie – Leave It All Behind (jorn van deynhoven)
5 - Trancedellic - Delicious Dreamer (Aerodynamic Club Mix)

Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 27.1.
Parník In The Club vol. 3
Luboš Novák, N-Rico, BluEye, Thomas Verden, Ramon DM, Jimmy Gellar, Trancer
Prostor Země, Praha

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.