INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Návrat do minulosti č. 1 - Signalrunners

Poslední dobou se hudebně docela dost babrám v minulosti. Tedy, co se tranceu týče. Nutno podotknout. Nějak se totiž nemůžu zbavit dojmu, že mě nové tváře netáhnou tolik, jako tomu bylo dříve. Však posuďte sami. Dnes jsem se zamyslel zdali si mám poslechnout nějaké novinky, a tak jsem si raději, ani nevím jak, vzpomněl na projekt Signalrunners. Logické, co? A teď si užívám poslech naprosto skvostné muziky, která v tehdejší době taktéž neměla příliš obdoby. Ono se také není čemu divit. Tento trans atlantický projekt, za kterým už tenkrát stál hudební vizionář Andrew Bayer a jeho parťák Alan Nimmo, přinášel ve svých letech jeden hudební dar za druhým. Tedy do doby, než se rozpadli, což je vlastně už taky sakra dlouhá doba. Dneska Andrew Bayer stále vládne a Anjunabeats nad ním i po těch letech drží ochranou ruku. To Alan Nimmo už je tatínkem a užívá si klid v kruhu rodinném. Čím mě ale tenkrát dokázali odzbrojit?

Mám pocit, že ten opravdový vpád na scénu přišel se skladbou Love Theme Dusk, kterou společně složili i s dalším mega talentem tehdejší doby - Mike Foylem. Jejich skladba se tenkrát objevila i u Armina ve vydavatelství Armind, u kterého každý release nabízel jak digitální kopii, tak vinylový originál. Nádhera, co? To už se dneska příliš nenosí. Také se ale není vůbec čemu divit, když vzniká tuny odpadu týdně, že? Jen se ale zaposlouchejte...Vy byste snad takový skvost nechtěli vlastnit na vinylu? Já si myslím, že každý by chtěl, co? I v roce 2017, dvanáct let od vzniku. Sakra...dvanáct let...je vůbec legální to takhle napsat v souvislé větě? Já, se přiznám, že ani nevím.

Pak už to lítalo jak na drátkách. I když...jak se to vezme. S produkcí poměrně šetřili, ale když to zhodnotíme kolem a kolem, tak si můžeme říct, že zanechali řadu naprosto jedinečných skladeb, které, co se týče technické stránky, jsou srovnatelné s dnešní produkcí. A co se týče nápadu? Tam bych nechal prostor klidně i otevřený. Osobně si myslím, že kvalitnější melancholický trance v životě neuslyšíte. Osobně mám hodně rád jak Aria Epica, Meet Me In Montauk, tak Electric Sheep. Jo a samozřejmě nesmím opomenout ani vokálovku These Shoulders, ve které se tenkrát rozehřívala Julie Thompson, aby v následujících letech ukázala, že má na hodně. Osobně podle mě ale These Shoulders už nikdy nepřekonala.

Na závěr snad dodám, že Signalrunners mají na kontě i řadu remixů. Žádný si mě ale nezískal natolik, jako předělávka skladby Chicago od Sufjana Stevense. Tehdejšího amerického folkového zpěváka, který si stále jede svou, zatímco geniální uskupení Signalrunners se s námi v roce 2008 stihlo rozloučit. Po čtyřech letech působení na scéně. Nicméně zaplať pánbůh alespoň za Andrew Bayera, který muziku vydává stále a už dávno to u něj není jenom o tranceu, jako spíše o elektronické muzice obecně, což ho činí ještě větším producentem, než bychom si vůbec mohli připustit.

Schválně napište Vy, kterou skladbu jste od nich měli nejradši. Nebo je snad slyšíte poprvé?


Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.