INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Náhled klipu Sultan + Shepard feat. Nadia Ali & IRO - Almost Home
19.11.2017
Náhled klipu Andrew Rayel feat. Emma Hewitt - My Reflection
12.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Report z Transmission: The Spirit Of The Warrior

Zatímco v Karlíně měly dostavení hvězdy tuzemské pop music, o kousek dál se o sobotní noci sešlo podstatně větší množství příznivců elektronické taneční muziky, v prvé řadě trancu. Vyprodaná vysočanská O2 Arena však kromě domácích přivítala nemalé množství tanečníků ze zahraničí. Transmission za jedenáct let existence vyrostla ve formát se světovými ambicemi a stejně jako my poznají v příštím roce, co znamená The spirit of the warrior, v Thajsku nebo Austrálii. A line-up, který do Prahy sezvali, byl skutečně světový. Kromě jiných zahrnoval tři veterány EDM, kteří se v poslední době z jistého důvodu navrátili k jejich dřívějším projektům. Přiznejme si, že jen s našinci bez podpory zahraničních návštěvníků by TM takové úrovně nedosáhla a stěží by přežila jen u nás. Proto si je patřičně hýčká, o čemž hovoří třeba fakt, že (na úkor např. libanonské Trancefamily) žádný tuzemský web nedostal svolení k rozhovorům s účinkujícími. V magazínu na Primě se toho o muzice asi moc nedozvíme.
Řeklo by se, že po tolika letech už vše pojede jako na drátkách, ale plná hala znamená plno starostí. Zatímco loni jsem žádná extra zakopnutí nezaregistroval, letos se organizace neobešla bez potíží s e-tickety a pokud jste přišli v nesprávnou dobu, mohli jste strávit přes hodinu čekáním ve frontě u vchodu a další v šatně. Pak tu byla nehoda s ohňostrojem, za kterou se již pořadatelé omluvili a přijali odpovědnost. Pokud jste tohle všechno přežili, odměnou vám byla velkolepá show. Po loňské edici jsem si říkal, že si team United Music nastavil laťku hodně vysoko. A letos skočil tu samou výšku. Parádní zvuk už je samozřejmostí, dokonalé vizualizace jakbysmet, kdo se ale letos obzvlášť vyznamenal, byli osvětlovači. Kdo neměl potřebu tísnit se na ploše a nechat na sebe pršet konfety, mohl na ochozech pozorovat špičkovou světelnou podívanou. Pódium, respektive hlavní scéna za ním byla pojata obdobně jako v loňském roce, jen nepůsobila tak monstrózně a místo chrámu se za účinkujícími tyčily obrovské štíty (na mě to působilo spíš jako jeden velký opasek) s promítacími plochami uvnitř. Sem tam se zde objevilo také pár tanečníků v tematických kostýmech.

Program otevřel již několik let s akcí spjatý domácí oblíbenec Thomas Coastline, jenž v loňském roce prokázal skutečného ducha bojovníka v souboji doslova o život. A návrat na scénu, který si užil stejně jako jeho publikum, to byl velkolepý. O půl desáté nadešel čas slavnostního ceremoniálu pod taktovkou Driftmoona, který nám představil jednotlivé válečníky, jejichž odkazu jsme se po celou noc postupně věnovali. Přítomným se dostalo dramatického orchestrálního úvodu, klasickou hudbu později slovenský hudebník, jenž byl součástí živé kapely mezinárodního složení, propojil se světy dalších hudebních žánrů vzhledem k daným bojovníkům.


Po této podívané nastoupili Super 8 and Tab, jejichž set byl poměrně nezajímavý a chladný jako jejich domovská krajina. Hodnocení jednotlivých setů je samozřejmě čistě osobní, každý má jiný vkus a nacházel se v jiném rozpoložení, proto následující řádky buď přeskočte, nebo čtěte s jistou dávkou respektu. Stejně si je všichni pustíte ze záznamu a uděláte si vlastní názor. Prvním z těch, kteří přijeli pod hlavičkou svého vedlejšího projektu, byl Sander Van Doorn coby Purple Haze. Jeho album mě nijak zvlášť neoslovilo, hodina s ním však byla o něčem jiném. Hned několikrát se mi trefil do noty (Leave A Message, Electronic Malfunction), na závěr dav rozezpíval předělávkou Zombie, pořád to ale byla jen příjemná rozehřívačka před tím, co nás ještě čekalo.

Neodmyslitelnou součástí Transmission je pochopitelně Markus Schulz, který byl i letos autorem hymny, jež zazněla na konci jeho setu a pro niž se údajně inspiroval u soundtracků, především Hanse Zimmera. Osobně ji řadím mezi ty nejpovedenější. Zatímco ještě v šest ráno vystupoval v Londýně coby Schulz, do Prahy přivezl audiovizuální koncept k novému albu Dakoty. Tohle jeho temné alter ego jsem měl svého času z jeho produkční činnosti nejraději, v sobotu však výrazně nezaujalo. Hudebně nevím, co bych vypíchl, žádný výrazný bod z jeho setu mi v hlavě neuvízl. Snad kromě nezdařeného remaku Cafe del Mar. Vím ale, že jsem alespoň dostal onu ponurou atmosféru, na kterou jsem se těšil, a s ní poměrně zajímavý příběh.

Následoval Transmix, tedy monstrózní světelná show, letos krapet tvrdší a výbušnější. Válečnické pokřiky a domorodé rytmy jsou v poslední dobou hojně využívány psy-trancovými producenty a převážně v tomto duchu se nesl i letošní mix. Po něm se za pultem vztyčil Ferry Corsten, aby nás naposled potěšil oživlou Gouryellou. Též měl vlastní audiovizuální show, oproti loňsku dotaženou do naprostých detailů o třídu výš, než byla ta Schulzova. Tady už mám v hlavě snad celý tracklist, z něhož největší radost samozřejmě udělaly staré kousky jako Gouryella, Tenshi, Ligaya, 1998 nebo Wallhalla, do které jsem se i přes tu nádheru kolem nechal unášet se zavřenýma očima.


Fadi sice nepřijel s žádným jiným projektem, ale stejně jako jeho předchůdci představoval aktuální album Aly & Fila. To nejkrásnější z něj zaznělo, došlo i na klasiku Lost Language, legendární popěvek Take Me Away, ale i tracky z FSOE. Příznivcům vokálového trancu, kterého za celou noc mnoho nezaznělo, udělala radost Susana nebo Sue McLaren. Nemůžu říci, že bych nebyl s výkonem egyptského DJ spokojený, jen se nemohu zbavit pocitu jisté neucelenosti jeho setu. Řekněme, že už jsem ho slyšel zahrát lépe. Kdo naopak potěšil převelice, byl Simon Patterson. A zase je to o těch očekáváních, se kterými na akci jdete. Bál jsem se jednotvárného výmlatu a dostal jsem pestrý průřez od upliftu přes tech trance až k psýčku. Z mého hlediska měl Brit při výběru skladeb šťastnou ruku, ruce bych mu políbil zejména za Arksun – Arisen.

Stejně jako před rokem patřil závěr milovníkům psy-trancu. Tentokrát šlo o izraelské duo Coming Soon!!!, kterým tak trochu vzali vítr z plachet populárnější Vini Vici. Řezali to víc než slušně, zaznamenal jsem například Instant Rush, Ready To Get High a pochopitelně jejich asi největší hit Anti Social Media. Víc už jsem nevydržel. Než jsem se vydal za dobrodružstvím ranního velkoměsta, zaslechl jsem ještě na eskalátoru ze šatny nezaměnitelné tóny Adagia.
Dojem z Transmission 2017 jsem si odnesl dobrý. Dostal jsem, co jsem očekával, a to především solidní hudební zážitek. Nemám na co nadávat, ale ani jsem neodcházel plný euforie. Na druhou stranu sedět doma na streamu, rozhodně bych litoval. Ukázat srdce válečníka a vyrazit se bít o své míst na parketu, být toho součástí, to je prostě nesrovnatelně jiná káva. Jsem moc zvědavý na to, co United Music vymyslí pro jubilejní patnáctou edici.

Translator

Nejbližší akce
pixel
Pátek 29.12.
Mindcircus
Kristy Jay, Sheala, Zagio, Bone
Eleven Club, Brno

Kompletní přehled akcí
RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel
Nocturnal
@ DI.fm Trance Spustit v online přehrávači 21:00 - 23:00
Matt Darey


Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.