INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Richard Durand - In Search Of Sunrise 10 (Australia)

Richard Durand - In Search Of Sunrise 10 (Australia)

Datum vydání: 11/06/12
Label: Songbird
Zařazení: trance
Celkové hodnocení: 8/10
Od chvíle, kdy DJ Tiesto přestal participovat na sérii In Search of Sunrise bude tato série mít na dosmrti punc kontroverze, protože je otázka zda-li Richard Durand byl dobrou volbou pro mixování této, již legendární série, která se světem táhne tak dlouho, jak dlouho se o to pokouší samotný styl zvaný trance. Těžko říct, ale někdo to břímě nést musí a já jsem mu za to osobně vděčný. Svojí práci se snaží dělat poctivě. Nicméně co se týče tohoto článku, v tomto případě mi nezbyde nic jiného, než se pokusit o podrobné popsání jednotlivých skladeb, protože ve většině se jedná o novinky, které by Vašemu uchu neměli uniknout.

Richard se s kulatým číslem 10. vydal až do daleko Austrálie. Také je to znát v jeho intro skladbě, která sice má zvuk tajemné fujary, typické pro Austrálii, ale jako intro je absolutně nezajímavé. Co už je zajímavější, tak hned první skladba, která po intru následuje. Legendární Roberta Harrison, která v minulosti pracovala s ATBm na jeho, dost možná, nejlepší produkci, se do trance světa opět vrátila a upřímně jsem za to nesmírně rád. Paint The Sky je nádherná, melancholická produkce s hlasem, který mi v trance světě hrozně chyběl. Osobně ze mě hned po této bombě srší optimismus a jsem zvědavý, co dorazí dál, tedy projekt Eximinds. Ten skladbou Sunrise 6AM vytvořili follow-up k již dva roky staré sklabě Sunrise 5AM a osobně ho taktéž musím hodnotit více než pozitivně. Eximinds je projekt zahalen tajemstvím, (zkontaktovat producenty, popř. vidět jejich tváře je dost obtížné) ale svojí práci dělají skvěle. A tady mi ten Východ Slunce nemohil zpříjemnit lépe. Danny Dove si pak přichystal solidní, ale rutinní progressive house. Timur Shafiev se decentně pokouší napodobit Artyho styl, ale pořád si drží trouse odstup a drží se v především progressivních vodách. Následuje španělský baleárista Dimension, který, dle osobní zkušenosti, je vděčen za jakýkoliv úspěch a být součástí této kompilace úspěch opravdu je...a ne ledajaký. Borja se ho ujal poctivě. Letting Go je sympatická, snová produkce, ve které se podruhé za kariéru představila ještě snovější Arielle Maren. Následuje pro mě hodně očekávaná spolupráce Mike Saint-Jules vs. Basil O'Glue nebo-li osobitost vs. osobitost. Výsledkem je velice zvláštní a atmosférický počin, který po delším naposlouchání zřejmě jen tak z hlavy nevytratím. Spolupráci na této kompilaci si taktéž nemohl odpustit ani Richardův bratr Alex, zvaný O'Rion. Jeho Satellites každopádně opět splňuje podmínky pro kvalitní trance/progressive produkci, kde ten ryzí trance převažuje. Následující projekt - Somna & Vijo Caselle featuring Sarah-Jane Neild , je pro mě neznámou skutečností, který mě zaujal tím, jak nádherně dokázal bujet onu atmosféru ve skladbě. Prvně sladký hlásek zpěvačky Sarah nakonec neuvěřitelně vynikl a pro mě se tak v okamžiku urodilo nečekané překvapení kompilace. Easton je pak projekt, který si prosadil především Pedro del Mar, a který představuje decentní novinku po dlouhých dvou letech. Následují notoricky známí Super8 and Tab a následně naopak neznámá spolupráce projektů DJ San, DJ Ruby & Marc U-Bahn, ke které snad ani není třeba komentáře - nuda. Emma Hewitt je taktéž již dobře známa a stejně tak na tom je i skladba z projektu Epos, pod kterým se skrývá Roger Shah, a která se stala hymnou 200. vydání Rogerova pořadu Magic Island. CD 1 nakonec uzavírá, poslední dobou, solidně rozjetý projekt Craving. Skladba nicméně ničím zajímavým neoslnila. Pojďme se tedy přesunout na CD 2.

Stejně tak jako CD 1, tak i CD 2 rozjíždí svojí produkcí právě Richard Durand, a mě zajímalo, jak skladba Paradise bude znít, protože jsem si pod jejím názvem představoval opravdu cokoliv, ale především upřímnou pohodu a epickou melodii. Nakonec jsem pochopil, že se jedná jen o takové intermezzo a během chvíle na mě naskočila novinka od, podle mě, neskutečně originálního projektu Zoo Brazil. Na novince My Life spolupracova, nutno dodat, že již podruhé, švédský zpěvák Rasmus Kellerman. Výsledkem je sympatická, svižná progressivní skladba, která mi svojí linkou a melodií jemně navozuje osmdesátky. Fajnová práce. Nastupuje další Švéd - JPL. Ten, jak kdyby rozpitval technickou stránku basové linky producenta Deadmau5 a složil si podle ní svůj track. Mě nepřesvědčil. Skladba od Betsie Larkin a Bjorn Akessona je už rok známá událost z Betsie alba. Tento remix je ale novinkou od dua Walsh & McAuley a moc hezky se s tou kytárkou poslouchal. Další kousek si přichystal Sunny Lax, velké to jméno, s průměrnou progressivní skladbou. Richard Durand samozřejmě nesmí chybět a tak v půlce CD 2 skladba In Motion rozčísne progresivní vody, kterých je podle mě v celé kompilaci přehršel. Každopádně i tento kousek je kvalitou na takové pozici, že opravdu nevím, co si o něm myslet. Špatný není, ale hodilo by se na něj slovíčko - zvláštní. Karanda je pak nad očekávání skvělá, což už se nedá říct o party projektu Norin and Rad. Venaccio svojí trouse skladbou taktéž příliš nezaujme. A opět se pro trance fajnšmekry vše snaží zachránit Richardův bratr, Alex O'Rion. I on ale nijak závratně nepřekvapuje, i když jeho počin není nejhorší. Nastupuje Dart Rayne, u kterého doufám ve změnu...a ta se skutečně dostavuje. Závěr už je daleko zajímavější, progresivně undergroundový a úplný závěr v podobě skladby od Marca Simze je skutečná lahůdka.

Richard Durand - In Search Of Sunrise 10 (Australia)
Disc 1.
01. Richard Durand - Velvet (Intro) 6/10
02. Richard Durand & Pedro Del Mar featuring Roberta Harrison - Paint The Sky 9/10
03. Eximinds - Sunrise 6AM (Original Mix) 8+/10
04. Danny Dove featuring Susie Ledge - Gone (Original Mix) 7+/10
05. Timur Shafiev presents S00perstar - Duality 7+/10
06. Dimension featuring Arielle Maren - Letting Go 8+/10
07. Mike Saint-Jules vs. Basil O'Glue - Nova Flare 8/10
08. Alex O'Rion - Satellites 8/10
09. Somna & Vijo Caselle featuring Sarah-Jane Neild - Without You (Original Mix) 8+/10
10. Easton - October Sun 7+/10
11. Super8 & Tab featuring Jan Burton - Black Is Back (Classic Vocal Mix) 8+/10
12. DJ San, DJ Ruby & Marc U-Bahn - Epyx 5/10
13. Emma Hewitt - Miss You Paradise (Shogun Remix) 8+/10
14. Epos - Polarized (Roger Shah Anthem Mix) 8+/10
15. Craving & Howe - Heading Home 7/10

Disc 2.
01. Richard Durand - Paradise (Intro)
02. Zoo Brazil featuring Rasmus Kellerman - My Life 8/10
03. JPL - Frolic 6+/10
04. Betsie Larkin with Bjorn Akesson - Let It Shine (Walsh & McAuley Remix) 8+/10
05. Sunny Lax - Maono 7/10
06. Richard Durand - In Motion 7+/10
07. Karanda - Titan 9/10
08. Norid & Rad - Zion 5/10
09. Venaccio - Aura 7/10
10. Alex O'Rion - Blueprint 8/10
11. Dart Rayne - Four Steps To Eternity 8/10
12. David Broaders - Somewhere Special (Terry Da Libra Remix) 7/10
13. Orjan Nilsen - Endymion 6/10
14. Mark Bester - Reflected 6+/10
15. Marc Simz featuring Naomi Striemer - Out Of Sight (Instrumental Mix) 9/10

Disc 3. (Classic In Search Of Sunrise Mix by Thomas Mengel)
01. Pink Elephant - LAX.
02. Andy Duguid featuring Leah - Wasted
03. Jerry Ropero featuring Cozi - The Storm (Inpetto Remix)
04. George Acosta featuring Fisher - Beautiful
05. Glenn Morrison - Contact
06. Kostya Veter featuring Madelin Zero - Envy
07. Mads Arp featuring Julie Harrington - Slow It Down (Mathilda Mix).
08. Marc Marzenit - Trozitos De Navidad (Primavera Remix)
09. Ad Brown featuring Renee Six - Something For The Pain
10. Deadmau5 - Arguru
11. Zoo Brazil - Crossroads
12. Mark Norman presents Celine - Colour My Eyes.
13. Jonas Steur featuring Jennifer Rene - Still I Wait (Richard Durand's In Search Of Sunrise Remix)
14. Cressida - 6AM (Kyau & Albert Remix)

RESUMÉ: Celkově se nemůžu zbavit dojmu, že tahle kompilace je neuvěřitelně pomalá. Kolikrát i natolik pomalá na úkor samotných producentů. Dart Rayne, Dimension, Orjan Nilsen, Sunny Lax. Ti všichni a i další už to dokázali rychlejc a dokázali ze své produkce vypotit skutečné tranceové hity. Tady se ta produkce motá kolem progressive/progressive house/sem tam trouse/trance a celou dobu si jede svojí notu, že po chvíli záměrně musí strašně nudit. CD 1 je tak určitě zajímavější také díky tomu, že se v ní nachází více originálních kousků, kterým nechybí vokál a tudíž nutná vzpruha pro posluchače. Každopádně objevil jsem pár talentů a pár novinek, na které se těším, až se objeví na pultech prodeje. Úspěch rozhodně mít budou. Dovětkem pak budiž CD 3, které se stalo předmětem soutěže o nejlepší DJský mix ze skladeb, které se dosud objevili na kompilacích ISOS. Pro někoho dobrý mix, pro druhého ne. Není se čemu divit. Dotyčný většinu skladeb vybral z pouze kompilací ISOS 6 - 9. A sami podle tracklistu vdiíte, že ryzím trancem tento mix také neoplívá. Spíše se drží standardu, se kterým dorazil i samotný Durand ve dvouch předchozích plackách čítající tuto kompilaci. Celkově tak hodnotím, že špatná kompilace to rozhodně není, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že se někteří producenti zaprodali značce.

Nejlepší skladba alba:
Richard Durand & Pedro Del Mar featuring Roberta Harrison - Paint The Sky
Somna & Vijo Caselle featuring Sarah-Jane Neild - Without You (Original Mix)
Betsie Larkin with Bjorn Akesson - Let It Shine (Walsh & McAuley Remix)
Dimension featuring Arielle Maren - Letting Go
Marc Simz featuring Naomi Striemer - Out Of Sight (Instrumental Mix)

Nejhorší skladba alba:
JPL - Frolic
Sunny Lax - Maono
DJ San, DJ Ruby & Marc U-Bahn - Epyx
Orjan Nilsen - Endymion
Norid & Rad - Zion


Go to Beatport.comGet These TracksAdd This PlayerTranslator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.