INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Náhled klipu Sultan + Shepard feat. Nadia Ali & IRO - Almost Home
19.11.2017
Náhled klipu Andrew Rayel feat. Emma Hewitt - My Reflection
12.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

Thomas Coastline – Nautilus

Nepochybně špička české hudební produkční scény Thomas Coastline v jeho životně velice náročném období nezahálí. Jak věrní fanoušci vědí, kladenský autor aktuálně prochází velice těžkým bojem a částí jeho života. Ale jelikož se nelekne ani vlka v lese, rozhodl se, že v mezičasech si střihne nějaký ten release...

Thomas Coastline - Nautilus
Label: Driftmoon Audio (Black Hole)
Release: 16.6.2017
Žánr: Trance
Celkové hodnocení: 9,0/10


Tomáš se nám rozhodl z progressive soundu navrátit pro tentokrát zpět na rovných 140 BPM. Ačkoliv musíme konstatovat, že "rovných" není to správné slovo. Celý track oplývá novým soundem, inovacemi a místy se až nezdá, že track je "rovný". Žánrově spadá track stále do rubriky "trance", o tom žádná.

Prvky typické pro tohoto producenta jsou zde také stále slyšitelné. Nicméně v nemocnici (a v mezičasech doma) si vymyslel, že tam přidá pár dalších. Pro někoho malé zpestření, pro někoho inovace, díky které přináší do svého díla opět trochu novou podobu jeho zvukového podpisu.

V žádném případě tedy nelze říci, že skladba je další ze spousty šablonovitých trance produkcí, jak tomu v aktuální době je. Je slyšet, že autor si s dílem opravdu vyhrál, a to zejména po stránce aranžmá skladby. Již od prvních zvuků fanoušci sice uslyší něco povědomého. Uslyší ale i příjemné překvapení. Něco jako "facelift". Již intro skladby je zajímavé. Jak ke 140 BPM produkci patří, nechybí acid prvky, které jsou umístěny velmi decentně a pečlivě a moc příjemně se doplňují s Thomasovým inovovaným "signature soundem". Pumpující basu, která track doprovází netřeba zmiňovat. V průběhu poslechu dochází ke zvyšování intenzity, tedy i počtu metrů, které posluchači budou skákat do výšky.

Po cca minutě se nám začínají linout první tóny, které naznačují, která nota skladbu ovládne a kam se podíváme dál. Následně se na chvíli vracíme k inovovanému soundu v plné kráse a po druhé minutě již jsme u ústředního motivu. Thomas nás příliš nenapíná, neotřelý motiv rozvíjí o další a další nástroje, přičemž zhruba v polovině breakdownu uslyšíme i náznak ryzího oldschool trance zvuku.Po breakdownu nás ale čeká překvapení. Rovinka se ztratila? Basa ale jede. A navíc, kde se vzal, tu se vzal, klasicky "koustlajnovsky" nasekaný vokál. To vše v troše "nerovnosti". Proč také do toho furt kopat.

Na skladbě hodnotíme velice kladně inovativní prvky, ze kterých je opravdu patrné, že autor se nedrží jedné šablony, což sám ani nechce a přinesl do svého soundu nový svěží vítr, a to při zachování starých tradičních hodnot. Navíc touto skladbou rozseká nejen příznivce 140 BPM, ale i ty ostatní. Komu by se nelíbila kombinace žánrů na relativně krátké stopáži? Myslíme, že toto je minimálně v České republice unikát...

Skladba má atmosféru, kterou Thomas Coastline umí již pár let vytvořit. Má inovativní prvky. Má netradiční breakdown. A rozhodně po celých šest a půl minuty nenudí. Bez jakéhokoliv subjektivního zaujetí hodnotím skladbu 9/10 a těšíme se na další... (zákulisní informace hovoří o ještě více stylech ;-))... a jak byste tento release hodnotili Vy?
Hodnoťte počtem bodů 1-10 (čím více, tím lepší):
V tuto chvíli je bodové hodnocení dle čtenářů 8.8/10 .
Translator

Nejbližší akce
pixel
Pátek 15.12.
Kyau & Albert - Matching Stories World Tour
Kyau & Albert, Martin Gredner, Tom Roman, Paul Threy, Tommy Rey
Zábavní centrum Venuše, Ostrava

Kompletní přehled akcí
RadioShows právě teďSkrýt/zobrazit panel
pixel

Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.