INSOUND.eu Club: Jste nepřihlášen(a). Můžete se zaregistrovat zde.

INSOUND.eu - web-magazín o elektronické taneční hudbě

Jméno Heslo
Poslední fotky
pixel
Armin Only: Embrace - 7.5.2016

armin_embrace2016_032.jpg

Vloženo 12.05.2016
Nejnovější klipy
pixel
Náhled klipu Armin van Buuren feat. Conrad Sewell - Sex, Love & Water
02.02.2018
Náhled klipu ATB feat. Sean Ryan - Never Without You
28.12.2017
Náhled klipu Charlotte Gainsbourg - Deadly Valentine
03.12.2017
Náhled klipu Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings
25.11.2017
Náhled klipu Markus Schulz presents Dakota - The Spirit of the Warrior (Transmission 2017 Theme)
20.11.2017
Více...
ClipZone TV [znovu nové]
TOP 10 umělců
pixel
DJ / umělec (profil)
Indecent Noise 9.56
Bryan Kearney 9.5
Darren Porter 9.38
Simon Patterson 9.35
Ferry Tayle 9.3
Giuseppe Ottaviani 9.18
Ahmed Romel 9.14
Arctic Moon 9.07
Armin van Buuren 9.06
James Dymond 9.06
pixel
SoundART - hudební produkce, tvorba spotů, jinglů, audio presetů a samplů
Luboš Novák - www.lubosnovak.net
pixel
pixel

TOP 10 synth wave projektů současnosti


Je tomu pár let, kdy jsem začal sledovat slibně se rozjíždějící hudební scénu navazující na synth popové legendy let osmdesátých, kterým tenkrát kraloval Giorgio Moroder. Přitom po filmařské stránce tuto vlnu načal už zřejmě jasný vizionář J. J. Abrams zhruba ve stejné době, který na ni odkazoval svým filmovým dobrodružstvím Super 8. To se připomnělo nejen příběhem, mimozemšťany, atmosférou, dětskou partou, ale i samotnou kamerou zvanou Super 8. No a dnes je z toho vlna, která začíná mít obrovský úspěch. Posuďte sami. Nejdříve se na scéně objevil seriál Stranger Things, jehož fanoušci aktuálně horlivě očekávají druhou sérii a zároveň to není zase tak dávno, kdy se v kinech otáčela nová verze Kingova bestselleru To, které se nese v naprosto podobném, ne-li přímo stejném, duchu. Však, co všechno mají tyto příběhy společné?

Především je v hlavní roli parta kluků. Jeden je černej, druhej je intoš, třetí je vlasatej, čtvrtej je tlustej a tak dále. No a mezi tím je samozřejmě středobod – nějaká holka, kolem které se to často točí. Konec konců, kolem které holky se svět nás, kluků, netočí, že? Nicméně tahle parta vpadne do nějakýho průseru, který je většinou tajuplný a má něco společného s mimozemšťany. Pokud ne s mimozemšťany, tak určitě s nadpřirozenem. To vlastně spíš, takže to označujme radši takto. No a aby se docílila dokonalá atmosféra tehdejší doby, celé je to zahalené suprovou muzikou, kterou začala celá řada hudebníků skládat právě zhruba ve stejné době, kdy se v kinech po Americe objevil domnělý Super 8.

No a jelikož právě druhá série Stranger Things brzo vstoupí do obýváků každého, kterého ovlivnila série první, bylo by fajn zmínit alespoň ty autory, kteří si tu pozornost určitě zaslouží a jejichž muziku v nové sérii pravděpodobně uslyšíme. Tedy v případě, že jsme jí neslyšeli už v sérii první.

1. Com Truise – autor, jehož muzika hodně odkazuje na legendární soundtrack k Blade Runnerovi, který tenkrát zkomponovala tehdejší legenda – Vangelis. Jeho album Iteration letos vyšplhalo na pěkné sedmé místo v americké hitparádě elektronické hudby v prodejnosti.2. Electric Youth – kapela, která už v roce 2011 zažila slušný úspěch se svojí skladbou A Real Hero, když se objevila ve filmu Drive. Zde samozřejmě zářila i po boku skladby Nightcall od projektu Kavinsky, který má co dočinění s Daft Punk a se skutečností, že komerčně dost rozšířil samotný hudební směr. Electric Youth nicméně pracovali dlouhé tři roky na svém debutovém albu Innerworld, na kterém spolupracovali například s Erasure nebo s Depeche Mode.3. Empathy Test – pojmenovaná po metodě identifikování robotů v příběhu Blade Runner od Phillipa K. Dicka.4. FM-84 – v Californii aktuálně nesmírně úspěšný skladatel, jehož hudba letos zazářila i na několika koncertech. Zatím ale jen na západě USA.5. Futurecop! – mohlo by působit, že tato hudební a filmařská vlna pohltila především USA, nicméně i v Evropě je pár autorů, kteří stojí za pozornost. Toto duo je třeba z Manchesteru.6. Gunship – trošku drsnější, vesmírnější, prostě vostřejší verze synth-popu. Například skladba níže s názvem Tech Noir odkazuje na ultra drsný filmy Johna Carpentera.7. iamamiwhoami – Švédi jsou obecně hodně hudební a s podobnou elektronickou muzikou koketují již hodně dlouho. Tohle je jeden z těch nekompormisně chladných, které Vás zaujmou.8. M83 – co vyprávět o této francouzské kapele, která toho má za sebou již poměrně dost. Například složila hudbu pro sci-fi Oblivion a nebo byste jí také mohli znát díky jejich nejznámější skladbě Midnight City z roku 2011. Anthony Gonzalez je skladatel jak se patří a se svojí hudbou odkazuje na osmdesátky celou tvůrčí kapelou, která klade důraz hlavně na atmosféru.9. Perturbator – skladatel, jehož hudba je ambientní, nostalgická, ale především dost nekompromisní a přímočará. Určitě další z autorů, kterého byste neměli přehlédnout.10. Timecop1983 – na závěr producent z Holandska, jehož název zásadně odkazuje na osmdesátá léta, zároveň se proslavil LPčkem Reflection, které je v dnešní době považováno za top v oboru.Pokud by Vám ani tento výběr nestačil, tak zkuste ještě autory Anna Of The North, Carpenter Brut, Chronica, Femmepop, FM Attack, Mitch Murder, Robert Parker, Sol Flare, Tei Shi, Trevor Something nebo TR/ST. Je toho opravdu požehnaně.

Translator

Nejbližší akce
pixel
Sobota 24.2.
Trancextasy with Solarstone
Solarstone, TBA
EXIT Club, Brno

Kompletní přehled akcí

Trancenation 2018Zaujal vás tento web? Chcete se stát jeho součástí? Píšete o hudebním dění, či děláte něco jinak zajímavého a máte pocit, že se to sem hodí? Máte nějakou připomínku či návrh? V tom případě neváhejte a kontaktujte nás.
Můžete si také vložit naše ikonky
a uložit si nás do Oblíbených. RSS můžete odebírat zde.
  ©2006 - 2017 INSOUND.eu, ©1998 - 2007 Vizitheque.net
Informace, které vás pohltí.
  Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užívání, byť jen části obsahu, bez písemného souhlasu redakce, je striktně zakázáno.